II Zjazd Akademii Dziecięcej 2017/2018


W sobotę 25 listopada 2017 r. odbył się kolejny zjazd Akademii Dziecięcej

Wykład na temat „Czy warto znać historię” przeprowadził mgr Piotr Imiołczyk, nauczyciel  historii organizator wielu uroczystości historycznych w Elblągu. Wykład pełen ekspresji zainteresował i zaangażował wszystkie dzieci. Brały one udział w tworzeniu filmu historycznego. Stroje i broń z powstania styczniowego oraz powstania warszawskiego zrobiły ogromne wrażenie . Pan Piotr dużą uwagę zwrócił na wyjaśnienie dzieciom ,co to jest historia, obrazowo  ukazał przeszłość i przyszłość . Nigdy więcej wojny – to hasło o którym powinien pamiętać każdy młody Polak.

Warsztaty „ Bobrowe tamy” były okazja do odpowiedzi na wiele pytań dotyczących największego gryzonia zamieszkującego obecnie Euroazję. Jak wygląda bóbr? Jakie ma przystosowanie do życia w wodzie? Czy bóbr traci zęby w ciągu swojego życia? Czym się żywi? Jak buduje swój dom –żeremie? Ile wejść ma dom bobra? Jak wyglądają ślady działalności bobrów w przyrodzie? Razem zbudowaliśmy bobrowe tamy i żeremia. Mali studenci zgodnie oznajmili, że bóbr to wśród zwierząt zwinny budowlaniec. Z rozmachem , uruchamiając niczym nie ograniczoną wyobraźnię namalowali swoja wizję bobra. Zajęcia prowadziła dr Agata Rychter.   

Czy języki obce są trudne? O tym mogły przekonać się dzieci na zajęciach, w których uczestniczyli studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbywający studia w Elblągu,  realizujący wymianę studencką w ramach europejskiego Programu Erasmus+. Dwie Hiszpanki: Laura i Paula pokazały skąd pochodzą, jakie symbole charakteryzują ich kraj, region. Dzieci uczyły się liczyć oraz przyswajały podstawowe zwroty grzecznościowe. Przerywnikami nauki języków były tańce związane z Hiszpanią. Goście z Półwyspu Iberyjskiego bardzo cieszyli się widząc liczne przedmioty, rysunki kojarzone z ich krajem, które przyniosły dzieci. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci.

 

Pełna galeria zdjęć na Facebook.u https://www.facebook.com/AkademiaDziecieca/

Akademia na YouTube