II Zjazd Uniwersytetu Młodego Odkrywcy 2016/2017


25 marca 2017 roku odbył się kolejny zjazd studentów Akademii Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu w ramach ministerialnego programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Tym razem zajęcia odbyły się w Instytucie Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego.

Podczas wykładu mgr inż. Wiesław Gerej opowiadał małym studentom "Jak powstają bajki?", rysował postacie bajkowe i nadawał im życie za pomocą programów komputerowych. Udało mu się również animować dwóch studentów.

Następnie odbyły się warsztaty prowadzone przez dra inż. Henryka Olszewskiego, który wprowadził dzieci w "Świat robotów". Dzieci budowały tor przeszkód dla robotów mobilnych oraz byli podzieleni na rywalizujące ze sobą grupy uczestniczące w zawodach robotów mobilnych i brali udział w ich programowaniu. Mali studenci uczestniczyli w lotach bezzałogowym statkiem powietrznym i obserwowali pokaz pracy modelu robota spawalniczego oraz obróbkę przez strumieniowanie z kamery cyfrowej.

Na kolejnych warsztatach studenci pod okiem mgra inż. Andrzeja Stojka poznali "Gry strategiczne". Dzieci również odbyły kurs sterowania robotem (basic procedures, loops).

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały karty ewaluacyjne, na których za pomocą różnych  symboli oceniały zrealizowane zajęcia, zarówno wykład jak i zajęcia warsztatowe. Czynność ta wzbudziła wiele emocji. Nie mniej emocji sprawiło dzieciom otrzymanie worko-pelcaków z napisem "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" z niespodzianką w środku.

Akademia na YouTube