DYPLOMATORIUM 2017/2018 (VIII edycja)


Dobiegła końca VIII edycja Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu.  6 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste dyplomatorium, podczas którego 112. młodych żaków w obecności rodziców i zaproszonych gości odebrało dyplomy ukończenia rocznych studiów.

Po przywitaniu gości Pełnomocnik Rektora ds. Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu – Pani mgr Stanisława Szuksta raz jeszcze przypomniała wszystkim zebranym jak przebiegała roczna nauka małych studentów w roku akademickim 2017/2018.

Od października 2017 roku dzieci w wieku 6-8 lat miały okazję rozwinąć ciekawość oraz intelektualny i twórczy potencjał. W tym czasie w ramach Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu odbyło się 8 wykładów oraz 14 warsztatów dla małych żaków. Wykłady obejmowały szeroki zakres tematyczny. Uczestnicy poznali odpowiedzi m.in. na pytania: czy warto znać historię, o czym opowiadają bursztyny, skąd wzięły się liczby oraz co można zobaczyć na wiosennym niebie? Studenci mieli ponadto niepowtarzalną okazję zagłębić się w magię fizyki i chemii oraz poznać złożony świat robotów. Poznali niekonwencjonalne rozwiązania architektoniczne budynków oraz mieli okazję osobiście przygotować profesjonalne próbki betonowe. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z języka hiszpańskiego, poznały tajemnice szyfru, bawiły się tangramami i wzięły udział w warsztatach z Kynoterapii. Zajęcia prowadzone były przez wybitnych specjalistów, wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Momentem kulminacyjnym było wręczenie 112. absolwentom dyplomów ukończenia studiów. Nie zabrakło miejsca na podziękowania i wręczenie dyplomów osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia: Pani dr Irenie Sorokosz – Prorektor ds. Organizacyjnych PWSZ w Elblągu, wykładowcom, a także pracownikom administracji i obsługi. Na wielką pochwałę i podziękowania zasłużyli również asystenci Akademii Dziecięcej – studenci Pedagogiki PWSZ w Elblągu, którzy pod opieką mgr Stanisławy Szuksty z zaangażowaniem przez cały rok opiekowali się dziećmi i pomagali prowadzącym zajęcia. Na zakończenie głos zabrała Pani Prorektor – dr Irena Sorokosz, składając dzieciom gratulacje i życząc dalszego intelektualnego rozwoju.

Wyrazy wielkiego uznania należą się Pani mgr Stanisławie Szukście, która swoją wiedzą i doświadczeniem rzetelnie dzieli się z kolejnymi pokoleniami. Największą pasją Pani Stanisławy jest praca z dziećmi, które jak sama podkreśla, są niesamowicie dociekliwe i jak nikt inny chcą poznawać świat nauki.

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców i potrzebą  rozwoju potencjału naukowego dzieci już w październiku br. roku zainauguruje kolejna – IX edycja Akademii dziecięcej PWSZ w Elblągu.

Od samego początku, tj. od 2011 roku, absolwentami Akademii Dziecięcej zostało już 700 młodych żaków. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Akademia na YouTube