DYPLOMATORIUM IX edycji Akademii Dziecięcej


Dobiegła końca IX edycja Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu.  5 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste dyplomatorium, podczas którego mali  studenci w obecności rodziców i zaproszonych gości odebrali dyplomy ukończenia rocznych studiów.

Po przywitaniu gości Pełnomocnik Rektora ds. Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu – Pani mgr Stanisława Szuksta raz jeszcze przypomniała wszystkim zebranym jak przebiegała roczna nauka małych studentów w roku akademickim 2018/2018.

Od października 2018 roku dzieci w wieku 6-9 lat miały okazję rozwinąć ciekawość oraz intelektualny i twórczy potencjał. W trakcie minionego roku akademickiego w ramach Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu odbyło się 8 wykładów oraz 14 warsztatów dla małych żaków. Wykłady obejmowały szeroki zakres tematyczny. Uczestnicy poznali odpowiedzi m.in. na pytania: za co lubimy ziemię elbląską, z czego składa się Dywan Sierpińskiego oraz jak wyglądały narodziny liczby? Studenci mieli ponadto niepowtarzalną okazję zagłębić się w magię fizyki i chemii oraz poznać złożony świat robotów. Poznali niekonwencjonalne rozwiązania architektoniczne budynków oraz mieli okazję osobiście przygotować profesjonalne filtry do wody. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z języka tureckiego, poznały tajemnice programowania oraz bawiły się ozobotami. Zajęcia prowadzone były przez wybitnych specjalistów, wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Momentem kulminacyjnym wczorajszego spotkania było wręczenie absolwentom dyplomów ukończenia studiów. Nie zabrakło miejsca na podziękowania i wręczenie dyplomów osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia: wykładowcom oraz pracownikom administracji i obsługi. Na wielką pochwałę i podziękowania zasłużyli również asystenci Akademii Dziecięcej – studenci Pedagogiki PWSZ w Elblągu, którzy pod opieką mgr Stanisławy Szuksty z zaangażowaniem przez cały rok opiekowali się dziećmi i pomagali prowadzącym zajęcia..

Wyrazy wielkiego uznania należą się Pani mgr Stanisławie Szukście, która swoją wiedzą i doświadczeniem rzetelnie dzieli się z kolejnymi pokoleniami. Największą pasją Pani Stanisławy jest praca z dziećmi, które jak sama podkreśla, są niesamowicie dociekliwe i jak nikt inny chcą poznawać świat nauki.

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców i potrzebą  rozwoju potencjału naukowego dzieci już w październiku br. roku zainauguruje kolejna –  X jubileuszowa edycja Akademii dziecięcej PWSZ w Elblągu.

Od samego początku, tj. od 2011 roku, absolwentami Akademii Dziecięcej zostało już 799 młodych żaków. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Akademia na YouTube