VII Zjazd Akademii Dziecięcej 2018/2019


13 kwietnia 2019 roku w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu po raz kolejny spotkali się studenci Akademii Dziecięcej.

 

W trakcie wykładu mgr Lidii Kęski zatytułowanego "Co można zobaczyć na wiosennym niebie?" dzieci dowiedziały się co to jest gwiazda, planeta, księżyc, gwiazdozbiór i asteryzm. Poznały planety tworzące nasz układ słoneczny, zaznajomiły się z fazami księżyca i zobaczyły pierwsze zdjęcia jego niewidocznej z Ziemi strony. Dzieci dowiedziały się także, które planety można obecnie obserwować na nocnym niebie i jak znaleźć najważniejsze wiosenne gwiazdozbiory oraz gdzie pojawią się spadające gwiazdy z roju Lirydów.

 

Następnie odbyły się warsztaty prowadzone przez dra inż. Henryka Olszewskiego, który wprowadził dzieci w "Świat robotów". Dzieci budowały tor przeszkód dla robotów mobilnych oraz byli podzieleni na rywalizujące ze sobą grupy uczestniczące w zawodach robotów mobilnych i brali udział w ich programowaniu. Mali studenci uczestniczyli w lotach bezzałogowym statkiem powietrznym i obserwowali pokaz pracy modelu robota spawalniczego oraz obróbkę przez strumieniowanie z kamery cyfrowej.

Akademia na YouTube