VIII Zjazd Akademii Dziecięcej


 Za nami kolejny zjazd Akademii Dziecięcej. 19 maja br. mali żacy wysłuchali koncertu fletowego, obcowali z robotami oraz zaprzyjaźnili się z psami szkolonymi do Kynoterapii.

 

W ramach wykładu wystąpił zespół muzyki dawnej  z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu pod kierunkiem Mirosława Skotnickiego. Młodzi muzycy ubrani w dawne stroje zaprezentowali kilka utworów.  Mali studenci mieli okazje zapoznać się z różnymi rodzajami fletów jak również dowiedzieć się na jakiej zasadzie wydobywają się dźwięki . Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

Na zajęciach laboratoryjnych „Świat robotów” mali studenci zapoznali się z tajnikami budowy i eksploatacji robotów. Uczestnicy zajęć z zapałem budowali tory dla przypominających owady robotów, a następnie rywalizujące ze sobą drużyny uczestniczyły w ich zawodach. Zawody urozmaicały występy tańczącego robo-jajka. Wybrani studenci opanowywali tajniki lotu mini-dronem celując nim w różowego zwierzaka czyhającego na bezpilotowe pojazdy latające. Zajęcia laboratoryjne zakończone były pokazem w locie profesjonalnego pojazdu UAVO połączone z nagrywaniem filmów, których głównym aktorami byli przyszli studenci robotyki.

 

„Czy kynoterapia jest potrzebna?” - na zajęciach mali studenci dowiedzieli się czym jest kynoterapia i przekonali się na własnej skórze, że ćwiczenia z psem są dużo przyjemniejsze. Twórcami tej miłej atmosfery pracy były trzy psy terapeutyczne: Max, Lexie i Dafi. Dzieci zaczęły od gimnastyki, którą poprowadził najlepszy instruktor fitnesu – Max, razem z dziećmi ćwiczyła też Dafi. Role zostały odwrócone i to dzieci naśladowały psy oraz pokonywały wraz z nim różne przeszkody, takie jak przejście przez tunel materiałowy, zrobienie tunelu z własnych nóg, przejście przez hula hop i przejście nad psem. Kolejnym zadaniem było ułożenie wieży z ukrytymi smakołykami dla psa. Na koniec był element relaksu i wspaniały masaż psimi łapkami.

 

 

Akademia na YouTube